Святий Франциск

4 жовтня його тіло в урочистій процесії було принесено в церкву св.Георгія. Франциск був причислений до лику святих у церкві св.Георгія папою Григорієм ІX дня 16 липня 1228 року. У той день Римським єпископом був закладений перший камінь базиліки св. Франциска, і туди 25 травня 1230 року брат Ілля таємно перемістив труну Франциска і поховав під головним вівтарем, у нижній (зараз середній) церкві. Протягом шістьох сторіч ніхто не знав, де знаходяться останки святого. Труна була знайдена 12 грудня 1818 року в результаті важких пошуків, що тривали 52 ночі. З тих пір цей день шанується в Ордені, а одержання стигматів на тілі святкується 17 вересня.

Святий завжди ішов за прикладом Христа. Босоніж, в абсолютній бідності, він оголосив панування любові. Це наслідування бідності Христа було відмітною рисою покликання Франциска. Святий завжди говорив, що Євангеліє знайшло нове життя і викликало нову любов. Цілий світ для Франциска був сходами, піднімаючи по сходинках якої він наближався до споглядання самого Бога.

Любов Франциска до всього живого не була ознакою його сентиментальності – вона виникла з глибокого смислу присутності Бога, смислу, що був в основі всього того, що Франциск говорив і робив. Він знаходив у всіх створених речах відображення Божественної досконалості, і він любив захоплюватися в них красою, силою, мудрістю і точністю їхнього Творця. Франциск думав, що якщо усі від одного Батька, то усі – справжня родина.

Таємниця Святої Євхаристії займала головне місце в житті Франциска; він не мав нічого більшого в серці, чим те, що стосувалося культу Святого Причастя. Розпалювати любов до Бога і повертати до Життя дух в серцях людей – такою була його місія. Крім того, і його власний францисканский дух та життя стали міцним джерелом натхнення для інших.

Автентичність письмових матеріалів і їхній достаток, що стосується життя Франциска, не залишають сумнівів. Є особисті листи святого, котрі вдихають невимушену любов до Євангелія і пропонують практичну етику. У доповненні до листів святого існують біографічні оповідання багатьох авторів: Фома Челанский, один з послідовників Франциска; св. Бонавентура, що написав дві біографії. Крім того існує розповідь під назвою “Дзеркало Досконалості”, що прописується братові Леонові. Є також важливі хроніки Ордену з тринадцятого століття, написані Экклестоном і Бернардом, і чимало більш пізніх робіт, написаних після смерті та причислення Франциска до лику святих. Саме на цих роботах засновані пізніші біографії святого Франциска.

За матеріалами patryk.ho.ua

[Total: 1    Average: 4/5]

One thought to “Святий Франциск”

Напишіть відгук