Святий Франциск

Франциск у цей період працював своїми руками над відновленням церкви, побудованої на честь Божої Матері, називалася вона санта Марія деллі Анджелі – Матері Божої Ангельської. Вона, хоча і була закинута, належала в той час бенедиктинскому монастиреві, розташованому на схилі гори Субазіо. Церква була дуже мала, наділ землі навколо неї – теж невеликий, і люди прозвали її Порціункола (часточка, ділянка – італ.).

Ранком 1208 року, ймовірно 24 лютого, він слухав Месу в каплиці санта Марія деллі Анджелі й в Євангелії того дня було сказано: “Не беріть із собою ні золота, ні срібла, ні міді в пояси свої, ні торби на дорогу, ні двох одягів, ні взуття , ні ціпка”. Він сприйняв ці слова як звернення особисто до себе. Він скинув геть торбу, ціпок, взуття, і одержавши дозвіл єпископа, почав проповідувати Євангеліє. Ассізці припинили глузування над Франциском. Бернардо да Квінтаваллє, один із самих багатих і розважливих людей Ассізі, спостерігаючи за Франциском, вирішив першим приєднатися до нього. П’єтро Каттані – освічений клірик, призначений у церкву Сан Ніколо в Ассізі, довідавшись про рішення Бернардо да Квінтаваллє піти за прикладом Франциска, приєднався до них. Продавши усе своє майно і роздавши гроші жебракам , вони оселилися в халупі, недалеко від Порціунколи.

Слідом за ними до Франциска приєднався юнак по імені Еджідіо – Егидій. Четвертим став отець Сильвестр. В нього Франциск купив камені на відновлення однієї каплички. Після зміни життя Франциском Сильвестр почав вимагати від нього гроші, кажучи, що той мало йому заплатив. Франциск з усмішкою вислухав його слова і, не рахуючи, наповнив його долоні грошима. Одержавши гроші, Сильвестр почав каятися в тім, що хотів нагромадити гроші, у той час коли юнак від них відрікся. Скрушений серцем і утведжений дивним сном він став перед Франциском і повідав, що хоче піти за його прикладом.

Коло друзів навколо Франциска збільшувалося, доєдналися: Пилип, Руфін, Анджело Танкреді, Йоан де Капелла, Леон, Ілія, Массей і Моріко. Вони утворили навколо Франциска невелике коло друзів, щоб віддатися разом з ним Промислові Божому. Люди називали їх “розкаюваними з Ассізі”. Франциск бажав, щоб вони називали один одного братами. Пізніше до цього імені він додав прикметник, що назавжди залишився в назві Ордену – “менші брати”.

Улітку 1210 року, коли число їх досягло дванадцяти, Франциск вирішив зробити Устав для своїх товаришів, ґрунтуючись на Євангелії. Вони відправилися в Рим до папи Інокентія ІІІ для затвердження Уставу. Папа вислухав їх, але перш ніж схвалити Устав, вирішив подумати. Він пропонував Франциску прийняти чернечий Устав св. Августина або св. Бенедикта. Однак Франциск зробив свій вибір – він хотів, щоб його брати як Устав мали Євангеліє. Уночі Папа побачив уві сні, що Латеранская базиліка стала сильно хилитися, і що вона от-от мала завалитися; але раптом з’явилася якась людина невеликого росту, худа, бідно одягнена. Підійшовши до базиліки, вона підтримала її, а потім випрямила храм. Папа в цьому сні впізнав Франциска. Тоді він зрозумів значення сну і затвердив Устав, уділивши їм свого благословення. Щоб брати мали право проповідувати, він повелів, щоб вони прийняли духовний сан. З тих пір вони почали називатися Орденом Менших Братів.

[Total: 1    Average: 4/5]

One thought to “Святий Франциск”

Напишіть відгук