Святий Франциск

Коли Франциску було близько двадцяти років, він взяв участь у війні проти Перуджії, в одній з малих сутичок, які часто відбувались між ворогуючими містами. Ассізці були переможені і Франциск був взятий в полон, де пробув більше року. Лихорадка, котру Франциск підхватив, будучи в перуджійському полоні, направила його думки до вічних правд. Думки про крайню пустоту життя, котре він вів, не залишали його протягом всієї його довгої хвороби. З поверненим здоров’ям пробудилось жага слави і уява отриманих перемог. Він вирішив серйозно занятись військовою кар’єрою, і обставини, здавалось, допомагали реалізації його бажань.

Лицарі Ассізі збирались приєднатися до благородного графа Гвальт’єро ді Брієнне, котрий був в армії неаполітанських провінцій, виступаючого проти імператора, і Франциск був готовий супроводжувати його. Біографи говорять, що попередньої ночі Франциск побачив дивний сон: стіни великої зали були розвішані зброєю, на якій були оздобні хрести. «Вони»,- сказав голос,- «для тебе і твоїх солдатів». «Я знаю, я буду великим принцем!» – вигукнув натхнено Франциск, відправляючись в дорогу в Пулію.

Але ще раз хвороба змушує його зупинитись в Сполето. Там він бачить другий сон, в якому той самий голос каже йому повернутися в Ассізі. Він так і вчинив. Це був 1205 рік.

Час від часу Франциск все ще доєднувався до шумних вечірок старих друзів, але ставало очевидним, що його серце більше не було з ними. Туга за більш глибоким сенсом життя оволодівала ним. Друзі жартували над ним, розпитуючи, чи не роздумує він над заміжжям. «Так», – відповідав Франциск, – «я хочу женитись на жінці дивовижної краси». Нею була ніхто інша, як сама Signora Povertà – Пані Убогість, котрій він був вірний і котру починав любити.

Після короткого періоду невпевненості він залишає веселе і марнотравне життя. Одного разу, коли він скакав верхом по рівнинам Умбрії, поблизу Ассізі, він зустрічає прокаженого і, хоча той викликав у нього відразу, він схопив його за руку, поцілував і дав йому гроші. Наступного дня, переборюючи в собі відразу, Франциск подався в лікарню для прокажених, де промиває і перев’язує язви хворим, покірно доглядав за ними і обдаровує кожного монетою і поцілунком.

[Total: 1    Average: 4/5]

One thought to “Святий Франциск”

Напишіть відгук