Святий Франциск

Св. Франциск з Ассізі – засновник Ордену Францисканців, народжений в Ассізі в 1181 або 1182 році – точний рік не установлено, відійшовший з землі там же 3 жовтня 1226 року.

Його батько, П’єтро Бернардоне, був багатієм, торгівець сукон. Про його матір, мадонну Піку, відомо небагато, але ймовірно, що вона належала до благородної французької родини з Прованса. Франциск був одним з небагатьох дітей сім’ї Бернардоне.

Легенда про те, що він родився в хліві, датуєтся 15-им століттям, і виникла через бажання деяких авторів зробити його життя подібним до життя Христа. На хрещенні святий отримав ім’я Джованні, котре його батько пізніше змінив на Франциск, в пам’ять про Францію, де він перебував в справах в той час, коли в нього народився син.

Франциск свої початкові знання здобув в школі, де викладали священики, при храмі св. Георгія в Ассізі. Більшому він навчився в іншій школі – школі Трубадурів, які тоді існували в Італії. Правда, його літературна освіта залишилась неповною. Незважаючи на те, що він помагав батькові в торгівлі, кар’єра торгівця здавалась йому мало цікавою.

Tома Челанський, його перший біограф, описує юність Франциска в дуже серйозних тонах. Однак в молодості Франциска ніщо не вказувало на його велике майбутнє в Церкві. Ніхто не любив забав більше, чим Франциск. Він був кмітливим, весело співав, захоплював навколишніх людей ефектним виглядом і прекрасним одягом. Гарний, веселий, галантний та ввічливий, він швидко став головним фаворитом серед молодої знаті Ассізі. Майстерно володів різними видами зброї, був лідером на світських пірах, справжнім королем розваг.

Але навіть в цей період Франциск проявляв інстинктивну симпатію до бідних, щедро витрачаючи гроші, показуючи таким чином свою королівську великодушність.

[Total: 1    Average: 4/5]

One thought to “Святий Франциск”

Напишіть відгук