Статут

ОРГАНИ

ПРОВІНЦІАЛЬНИЙ РІВЕНЬ

РАДА

 1. Рада ФраМ – колегіальний орган, який забезпечує нормальне функціонування Спільноти. Особливими її завданнями є:
 1. стимулювати і координувати діяльність Спільнот;
 2. назначати курси підвищення кваліфікації, навчання, духовних вправ, зборів та ін.;
 3. займатися формуванням аніматорів та керівників;
 4. цікавитися пресою та іншими засобами масової інформації;
 5. обговорювати і примати річний підсумок роботи, представлений Модератором;
 6. стимулювати і сприяти діяльності Рад нижчих рівнів;
 7. підтримувати і розвивати співпрацю з усією францисканською родиною, особливо з ФОС через  спільну діяльність, особливо у локальній Церкві;
 8. вибрати протягом 6 місяців і на період закінчення дії Ради, нового Модератора, в разі якщо діючий Модератор з будь-яких причин не може виконувати своїх обов’язків;
 9. залучати інших членів до Ради, за умови, що вони не повинні перевищувати загалом одної третьої тих, котрих обрано голосуванням;
 10. оголошувати неповноважним Президента або члена Ради, якщо без вагомих причин він був відсутнім на Зібраннях провінціального рівня 2 рази, а місцевого рівня — три рази поспіль.
 1. Рада складається з Провінціального Асистента, Модератора, Віце-модератора, Секретаря та всіх аніматорів локальних спільнот. Радникам довіряється створення програм для майбутнього функціонування ФраМ та турбота про різні сектори  діяльності.
 2. Провінційна Рада збирається 2 рази в рік, локальна — один раз на 2 місяці.
 3. Члени Провінційної Ради належать до Рад нижчого рівня у місцях проживання з правом голосу.
 4. Ради вищого рівня мають юридичне прано над Радами нижчого ступеня для вирішення різних випадків, які можуть з’явитись час від часу.

ДУХОВНИЙ АСИСТЕНТ

 1. В знак єдності з усією Францисканською Сім’єю Рада ФраМ має просити у вищих компетентних осіб Асистента, котрий би опікувався духовністю як окремих людей, так і цілої Спільноти. Він охороняє і живить почуття церковності і францисканську харизму.
 2. Провінціальний Асистент – особа, яка належить до першого Ордену Св. Франциска, призначена Міністром Провінції на прохання Ради ФраМ для виконання цієї функції. Провінціальний Асистент контролює функціонування ФраМ в Провінції.

МОДЕРАТОР

 1. Модератор відповідає за всю діяльність спільноти ФраМ та різних секторів влади для їх кращого функціонування. Він представляє саму спільноту і піклується про виконання директив Ради ФраМ.
 2. Обов’язки Модератора:
  1. представляти ФраМ;
  2. співпрацювати із Провінціальним Асистентом в організації і проведенні капітул, аніматорських реколекцій та усієї спільноти ФраМ;
  3. співпрацювати із аніматорами локальних спільнот ФраМ.

ВІЦЕ-МОДЕРАТОР

 1. Обов’язком віце-модератора є допомога Провінціальному Модератору. В разі необхідності виконує функції Головного Модератора.

СЕКРЕТАР

 1. Обов’язки Секретаря:
  1. робити підсумки зустрічей;
  2. писати статті;
  3. збирати відгуки;
  4. відповідати за поширення інформації про  ФраМ у засобах масової інформації, соціальних мережах.

ВИБОРИ

 1. Виборча Рада ФраМ складається із 3 представників кожної локальної спільноти, які склали Обіцянку (якщо дозволяє ситуація), що затверджуються локальною спільнотою ФраМ.
 2. Модератор, Віце-Модератор, Секретар обираються на капітулі Виборчою Радою ФраМ раз на 2 роки.
 3. Для виборів Модератора і Віце-Модератора необхідна присутність 2/3 Виборчої Ради на першому та другому турах голосування. Після першого туру обираються 2 кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів, які переходять у другий тур. Той, хто набирає в другому колі голосування більшість голосів (51% і більше) стає Модератором, інший — стає Віце-Модератором.
 4. Модератором, Віце-Модератором і Секретарем можуть бути особи, що склали «Обіцянку».

МІСЦЕВИЙ РІВЕНЬ

МІСЦЕВИЙ АСИСТЕНТ

 1. Місцевий Асистент належить до першого Ордену Св. Франциска, призначений гвардіаном на прохання місцевої ради ФраМ для опіки над локальною спільнотою ФраМ.

ГОЛОВНИЙ АНІМАТОР

 1. Головний Аніматор – це лідер місцевої спільноти ФраМ, яка має завдання оживляти її життя.

Обов’язки Головного Аніматора:

 1. підтримує зв’язок із Провінційним Модератором;
 2. відповідає за організацію та життя місцевої спільноти.

АНІМАТОР ЛОКАЛЬНОЇ СПІЛЬНОТИ

 1. Аніматори в локальній спільноті

Аніматор – відповідальний за організацію певної сфери життя локальної спільноти ФраМ. Локальні аніматори спільноти збираються 1 раз на 2 місяці.

ВИБОРИ

 1. Головний Аніматор та всі аніматори обираються 1 раз на рік локальною спільнотою ФраМ в останню суботу вересня.
 2. Бажано, щоб Головний Аніматор склав Обіцянку.
 3. Головного Аніматора затверджує місцевий Асистент, який має право відхилити кандидатуру, обрану спільнотою, подаючи причини цього рішення.
 4. У виборах місцевих Аніматорів мають право голосу усі дійсні члени спільноти, окрім Асистентів.

ВНЕСКИ

 1. Для витрат, необхідних для життя і діяльності спільноти, в знак єдності та солідарності всі жертвують певний внесок у розмірі, визначений Радою.

ДЕКЛАРАЦІЯ

 1. Дані норми є дійсними для всієї Францисканської Молоді України. Зміни в даному Статуті повинні прийматися кількістю голосів, що перевищує 2/3 Ради ФраМ.
[Total: 5    Average: 4.8/5]

One thought to “Статут”

 1. Хочу внести деяке зауваження до основного пункту, а саме:
  “вважають Статут ФОС, затверджений Папою Павлом VI, документом, надихаючим на ріст у власному християнському і францисканському покликанні, як в індивідуальному житті, так і в Спільноті;”
  У ФОС не існує статутів. Є Регула і Конституція. Різниця вагома. В цьому пункті мова однозначно йде про Регулу ФОС – принципи життя терціарія, беруть своє коріння ще від св. Франциска. Для ознайомлення з документом на українській є ось таке посилання:
  http://www.fos-ukraine.org/regula-fos

Напишіть відгук