Статут

Лінії Інтернаціональної Ради Ордену Францисканців Світських

Францисканська Молодь (ФраМ) – це спільнота молодих людей, котрі відчувають у собі покликання Святого Духа, щоб вести християнське життя у світлі послання святого Франциска з Ассізі, поглиблюючи власне покликання в середовищі сім’ї ФОС, невід’ємною частиною якої вона являється.

З причин такого вибору молоді люди:

  1. вважають Регулу ФОС, затверджений Папою Павлом VI, документом, надихаючим на ріст у власному християнському і францисканському покликанні, як в індивідуальному житті, так і в Спільноті;
  2. знаходять у ФраМ привілейоване середовище для розвитку такого покликання і дозрівання для вибору світського францисканства;
  3. інтенсифікують діалог та співробітництво між Францисканськими Спільнотами та іншими церковними групами, особливо молодіжними.

Молоді люди, котрі бажають жити Євангелією за прикладом святого Франциска в лоні ФраМ, після відповідного періоду формації підтверджують свій намір особливим обрядом (обіцянка, прийняття, ініціація,…), який перед Богом і братами виявляє намір молодого францисканця. Бажаючі скласти свою Обіцянку і щоб вона була дійсною, вони повинні дотримуватись того, що передбачено в Статуті та Ритуалі ФОС.

*у випадку офіційного затвердження нас як ФраМ на провінційному рівні

Молодіжна спільнота має свою спеціальну організацію і власні схеми формування, відповідаючи потребам молодіжного світу та схемам педагогіки, пристосовуючись до умов різних країн.

ФраМ, об’єднана в Спільноту, діє на передбачених рівнях в окремих країнах, пов’язаних і координованих між собою та на інтернаціональному рівні.

Для того, щоб сприяти більшій єдності між ФОС та ФраМ, вони назначають своїх представників до Рад різних рівнів. Відповідальні на міжнародному, національному, а також на безпосередньо нижчих рівнях ФраМ — це молоді францисканці після складення Обіцянки (ФОС).

Спільноти ФраМ створюються на різних рівнях відповідними Радами ФОС. В тих країнах, де існує ФраМ, організована на національному рівні, Регіональна Рада ФраМ (або провінціальна, або локальна, або відповідно до своїх Статутів) визнає утворення нових Спільнот ФраМ в гармонії зі спільнотою ФОС, якщо така є в даній місцевості, або з Регіональною Радою ФОС.

ФраМ  повинна бути представлена у Міжнародній Раді Францисканців Світських відповідно до географічних районів. Такі представники, вибрані з молоді окремих зон і затверджені Національною Радою ФОС, утворюють Інтернаціональний Комітет ФраМ.

ФраМ, як частина Францисканської Сім’ї, може просити у компетентних Настоятелів та Відповідальних духовної, пастирської та братерської допомоги.

Кожна країна повинна подбати, щоб власними Статутами забезпечити можливість виконання цих Ліній, перед цим представляючи їх для затвердження Національною Радою ФОС та Інтернаціональною Радою ФОС

[Total: 5    Average: 4.8/5]

One thought to “Статут”

  1. Хочу внести деяке зауваження до основного пункту, а саме:
    “вважають Статут ФОС, затверджений Папою Павлом VI, документом, надихаючим на ріст у власному християнському і францисканському покликанні, як в індивідуальному житті, так і в Спільноті;”
    У ФОС не існує статутів. Є Регула і Конституція. Різниця вагома. В цьому пункті мова однозначно йде про Регулу ФОС – принципи життя терціарія, беруть своє коріння ще від св. Франциска. Для ознайомлення з документом на українській є ось таке посилання:
    http://www.fos-ukraine.org/regula-fos

Напишіть відгук