Статут

На цих сторінках міститься форма життя Францисканської Молоді, тобто тих, хто захоплений святим Франциском і святою Кларою із Ассізі, хочуть прожити свою молодість заглиблену у Христа, ведені прикладом їхнього життя.

Норми, зібрані в цьому Статуті, основними штрихами передають обличчя молодого францисканця, його характерні особливості і завдання життя, щоб він міг стати свідком та інструментом Божим у світі.

Перша частина Статуту Францисканської Молоді (далі — ФраМ), яка називається «Форма життя», пропонує деякі підказки для щоденного життя молодої людини, в той час як друга зупиняється на детальній організації спільноти на кожному рівні (місцевому, національному).

Молодь, яка бере на себе обов’язок жити нормами, зібраними в цій формі життя, робить це через привселюдний акт в Церкві, який називається Обіцянкою.

Статут — це той інструмент, яким послуговується ФраМ, щоб давати свідоцтво і служити Церкві та суспільству в єдності з усією францисканською сім’єю та Францисканським Орденом Світських (далі — ФОС).

В наш час характерними стали сильний релятивізм та скептицизм, індивідуалістична замкненість, криза групової відповідальності, тому як молоді францисканці ми хочемо бути прикладом для сучасної молоді, свідоцтвом для сьогоднішнього світу у перегляді цінностей спільноти, миру, безкорисливості, меншості, бідності, прожитих у церковній спільноті та з усією францисканською сім’єю.

Бажаємо, отже, запропонувати конкретно втілений Франциском ідеал, котрий, помираючи, залишив нам це послання: «Я зробив малу частину, вашу вас навчить Христос».

Молодим людям, котрим потрапить до рук ця форма життя, бажаємо знайти в ній зустріч з Христом.

[Total: 5    Average: 4.8/5]

One thought to “Статут”

  1. Хочу внести деяке зауваження до основного пункту, а саме:
    “вважають Статут ФОС, затверджений Папою Павлом VI, документом, надихаючим на ріст у власному християнському і францисканському покликанні, як в індивідуальному житті, так і в Спільноті;”
    У ФОС не існує статутів. Є Регула і Конституція. Різниця вагома. В цьому пункті мова однозначно йде про Регулу ФОС – принципи життя терціарія, беруть своє коріння ще від св. Франциска. Для ознайомлення з документом на українській є ось таке посилання:
    http://www.fos-ukraine.org/regula-fos

Напишіть відгук