Норми Францисканської Молоді в Україні

1. Дефініція (визначення) францисканської молоді

Францисканська Молодь (ФраМ) – це рух Християнської Молоді, яка належить до Провінції Святого Архангела Михаїла в Україні.

ФраМ – це релігійна група, яка прагне у своїй молодості наслідувати Ісуса Христа за ідеалами Св. Франциска, йдучи дорогою до спасіння його шляхами. ФраМ себе реалізує через духовний розвиток та виконання своїх обов’язків; є зразком для інших в наслідуванні Ісуса Христа; проявляє себе в спільноті через згуртованість, певну авторитетність та відповідальність й вмінням у буденному бачити надзвичайне. Працює над власним життям та способом свого життя виховує інших.

 2. Той, хто може належати до спільноти ФраМ

До спільноти ФраМ може належати кожний католик від 14 до 30 років.

 3. Структура ФраМ

а) Асистент

Асистент («assistent» – з латинської мови означає «той хто асистує, допомагає») – роль і завдання Асистента полягає в тому, що він – згідно із значенням цього слова – має «бути присутнім, допомагати, служити, товаришувати, асистувати» в спільноті (спільнотах) ФраМ.

Провінціальний Асистент– особа, яка належить до першого Ордену Св. Франциска, призначена Міністром Провінції для виконання цієї функції. Провінціальний Асистент контролює функціонування ФраМ в Провінції.
Місцевий Асистент належить до першого Ордену Св. Франциска, призначений гвардіаном для місцевої спільноти для опіки над місцевою спільнотою ФраМ.

б) Модератор

Модератор («moderator» – з латинської мови означає «той хто керує, начальник, урядовець, провідник). Модератор – це особа, яка очолює спільноту ФраМ в провінції Святого Архангела Михаїла. Модератора обирають всі аніматори, які присутні на провінціальній капітулі ФраМ кожних два роки.

Обов’язки Модератора:

  • представляє ФраМ;
  • співпрацює із Провінціальним Асистентом в організації і проведенні капітул, аніматорських реколекцій та усієї спільноти ФраМ;
  • співпрацює із аніматорами локальних спільнот ФраМ.

в) Замісник модератора (віце-модератор)

Обов’язком віце-модератора є допомога Провінціальному Модератору. В разі необхідності виконує функції Головного Модератора.

г) Секретар

Обов’язки Секретаря:

  • робити підсумки зустрічей;
  • писати статті;
  • збирати відгуки;
  • відповідає за провадження груп ФраМ у соціальних мережах;
  • підтримання та/або наповнення сайту ФраМ.

ґ) Рада ФраМ

Рада ФраМ – колегіальний орган, до якого входять Провінціальний Асистент, Модератор, Віце-модератор, Секретар та всі аніматори локальних спільнот.

Рада ФраМ збирається на капітулу 2 рази на рік для вирішення питань формування і функціонування ФраМ.

д) Вибори

Виборча Рада ФраМ складається із 3 представників кожної спільноти, що затверджуються локальною спільнотою ФраМ. Модератор, Віце-модератор, Секретар обираються на капітулі Виборчою Радою ФраМ раз на 2 роки.

4. Структура ФраМ в локальних спільнотах

а) Головний Аніматор

Головний Аніматор– це лідер місцевої спільноти ФраМ, яка має завдання оживляти її життя. Обов’язки Головного Аніматора:

  • підтримує зв’язок із Провінціальним Модератором;
  • відповідає за організацію та життя місцевої спільноти.

б) Аніматори в локальній спільноті

Аніматор – відповідальний за організацію певної сфери життя локальної спільноти ФраМ. Локальні аніматори спільноти збираються 1 раз на 2 місяці.

в) Вибори

Головний Аніматор та всі аніматори обираються 1 раз на рік локальною спільнотою ФраМ в останню суботу вересня. Головного Аніматора затверджує місцевий асистент, який має право відхилити пропозицію, подаючи причини цього рішення.

5. Життя ФраМ

а) Спільні зустрічі на реколекціях ФраМ

Загальна зустріч для ФраМ – 2 рази на рік.

Реколекції для аніматорів ФраМ – 1 раз на рік.

б) Проведення суботніх зустрічей у локальній спільноті (може змінюватись при погодженні із Провінціальним Асистентом та Модератором):

1. Біблійна зустріч.

2. Формаційна зустріч.

3. Адорація.

4. Рекреаційна зустріч.

5. Інтеграційна зустріч.

[Total: 1    Average: 5/5]

Напишіть відгук