францисканська_зустріч_у_наметах_слайд

Не боятись і розбити намет

Слава Ісусу Христу!

Ця зустріч Францисканської Молоді – насправді дивною подією в моєму житті. Починаючи з проблем з якими я зіткнулась, щоб на неї потрапити, і закінчуючи подіями, які зі мною відбулися. Здавалось, нічого особливого, так, звичайний виїзд на природу, ще одна зустріч з однодумцями, ще одна можливість глибше пережити свою віру, розібратись в своїх проблемах, поспілкуватись зі священиками та братами… Але не все так просто…

Звісно, якщо ти хочеш усім серцем зустріти Бога, то тобі не треба їхати за десятки/сотні кілометрів! Це  можна зробити, прийшовши до церкви, читаючи Біблію у своїй затишній кімнаті, молячись, приступаючи до Таїнств. Однак я не повірю, що Господь не стане для тебе «прісним», якщо ти з року в рік не відважуєшся вийти “назовні” зі свого власного світу, свого дому, свого звичного побуту.

францисканська_зустріч_у_наметах_13

Приїхавши на зустріч з купою невідомих людей, переважно знайомих між собою, з першої хвилини я відчула себе чужою. Цей ефект підсилило ще й те, що я, людина звикла до певного ритму життя і куди більш активного спілкування в телефонній та Інтернет мережі, ніж «наживо».

Особисто для мене не було проблем зі спанням не в ліжку, а в наметі, поруч з ховрахами чи з двома дУшами на сорок осіб. Куди тяжче було співіснувати з незнайомцями, відкривати серце під час обговорення конференцій, залишатись без повсякденного гамору і бути вимушеною почути прагнення свого серця, а найтяжче – давати свідчення власної віри.

францисканська_зустріч_у_наметах_9

Першим, що мене вразило під час цієї зустрічі, було ділення в групах. Соромлячись один одного, майже не піднімаючи очей, ми не знали, про що говорити, але нас врятувала мудрість одного з організаторів, який підійшов і допоміг розпочати ділення власними думками.

Кожна людина, що була з нами в Баранівці, безсумнівно була на своєму місці, кожен учасник, монах, оргкомітет. Сама не знаю як, але чужі люди, що мене оточували, стали для мене настільки близькими, що я не побоялась сказати те, що лежить на глибині мого серця, і знаєте, визнаючи правду про себе, дійсно стає легше. Тут я не зустріла осуду, натомість зустріла гарних людей, добрих, готових щоденно ризикувати бути людиною. Відчула, що ми – сіль землі. Ці чотири дні були наповнені ранковими та вечірніми молитви, щоденною Службою Божою, доброю підготовкою до сповіді, Хресною дорогою,  іграми, вогнищами і співом під гітару, квестом, скарбом, спільним переглядом фільму – безліччю емоцій: сміхом, сльозами, радістю, турботою …

францисканська_зустріч_у_наметах_15

Та найбільше враження в мене склалось від недільної Меси. Знаю – кожен переживає Святу Месу по-своєму, але те, що відчула в Баранівці, я не відчувала ніколи досі. Під час Літургії розчулено плакала від краси процесії до вівтаря, від осмислення своєї ницості, грішності і слабкості і від Його виразної Любові, що є понад усе, незважаючи на все і попри все.

Якщо хтось збереться їхати наступного разу на таку зустріч, щоб позагорати чи побайдикувати – то, мабуть, я вас засмучу. Вільного часу там майже немає, але є час на внутрішнє життя, на відкинення Інтернету, постійних телефонних розмов, є час побачити живих людей довкола себе, більш того – побачити яким ти є насправді, які твої відносини з Господом.

В Біблії 365 раз Бог закликає не боятись, тож раджу всім не боятись і розбити намет, і перш за все – у своєму серці, оселитися там разом з Ним, вимкнувши музику, навчання, роботу. Побути на лоні природи зі своїми братами і сестрами, відчути свою християнську ідентичність, зрозуміти, що ти – не один! І хай Господь нас всіх благословить йти слід за Ним разом зі святим Франциском.

Ірина Грищенко

францисканська_зустріч_у_наметах_14францисканська_зустріч_у_наметах_2015 францисканська_зустріч_у_наметах_12францисканська_зустріч_у_наметах_11францисканська_зустріч_у_наметах_16      францисканська_зустріч_у_наметах_10 францисканська_зустріч_у_наметах_1  францисканська_зустріч_у_наметах_7  францисканська_зустріч_у_наметах_5францисканська_зустріч_у_наметах_6 францисканська_зустріч_у_наметах_4 францисканська_зустріч_у_наметах_3францисканська_зустріч_у_наметах_2францисканська_зустріч_у_наметах_8

[Total: 2    Average: 3.5/5]

One thought to “Не боятись і розбити намет”

Напишіть відгук